ميهن مگ

چگونه در دنیای موسیقی موفق باشیم؟

1 سال پیش

چگونه در دنیای موسیقی موفق باشیم؟

یک نصیحت حرفه ای : این مسیر شغلی باید طراحی شود نه این که به صورت پیش فرض پیش رود!

نویسنده این مطلب Josquin Des Pres است.او تولید کننده ، ترانه سرا ، آهنگساز تلوزیون ، نویسنده ، مشاور و کارآفرین موسیقی‌ست. او بناینگذار چندین شرکت موسیقی از جمله TVReadysongs.com است که متخصص تولید موسیقی برای فیلم / تلوزیون و ترانه سرا‌ها در هر سطحی‌ست.

شغل تعریف شده

آینده خود را بسازید.

عشق به موسیقی و تمایل به ساخت آن چیزی‌ست که باعث می‌شود افراد موسیقی را اولویت اصلی زندگی خویش قرار دهند و در نقطه‌ی خاصی متوجه می‌شوند که انرژی ، منابع عاطفی و زمان بسیار زیادی از خود را صرف آن می‌کنند تا به نتیجه برسند.

اغلب تصمیم آگاهانه برای پیگیری اهداف شغلی خاص ، به دنبال این می‌آید که پس از مدتی فعالیت‌های فرد ، او را تعریف کند.

اغلب اوقات هنرمند از ساختن موسیقی بیشتر لذت می‌برد تا اینکه بخواهد به موسیقی به صورت حرفه‌ای فکر کند.

عدم توجه به قسمت حرفه‌ای موسیقی برای هنرمندان افسانه‌ای‌ست.در سهم منصفانه درآمدشان به آنها به طور مرتب خیانت می‌شود نه تنها در معاملات تجاری بلکه توسط بسیاری از مدیران ، عوامل و شرکت‌هایی که درآمدشان بسته به استعدادهای آن هنرمندان است.

در این مقاله این حرفه طوری تعریف می‌شود که درآمد شما از موسیقی از ۵۰ درصد درآمد سالانه‌تان بیشتر می‌شود.

اگر شما همانطور که تعریف شده بیش از ۵ سال به عنوان یک موسیقی‌دان حرفه‌ای کار کرده‌اید و درآمد شما پله پله افزایش نمی‌یابد ممکن است زمان تغییر فرا رسیده باشد.

ممکن است تنوع راهی برای افزایش درآمد در مدت زمان طولانی باشد.

تنوع

تنوع و رشد

اکثریت قاطع نوزاندگان موسیقی از لحاظ خلاقیت به عنوان خواننده ، نوازنده یا ترانه نویس از یک بند در گاراژ ، کافی شاپ و یا به عنوان یک سولو آرتیست شروع کرده‌اند.

در نهایت نیاز به درآمد بالاتر و تمایل به ترک روزکاری خود ممکن است استعداد‌های خود را خاک کنند.

اکثر موسیقی‌دان‌ها توانایی انجام انواع موسیقی‌ها را دارند اما تعداد کمی از آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

آنها تمایل دارند به یک ساز یا یک نقش واحد که در همان ابتدا در حرفه‌ی خود انتخاب کرده‌اند بچسبند به جای اینکه چند هدف را دنبال کنند. بعضی‌ها خودشان این را انتخاب می‌کنند اما اکثرا به سادگی با فقدان جاه‌طلبی و عدم سازماندهی امور به این نقطه می‌رسند. در برخی موارد اکثر افراد متخصص هستند.

یک گیتاریست با کمی پیچاندن برای میکس و مستر کردن به یک مهندس تبدیل می‌شود یک مهندس با استعدادهای موسیقی به یک تولید کننده تبدیل می‌شود یک نوازنده پیانو به ترانه سرا تبدیل می‌شود و … .

هنگامی که این انتخاب‌ها به جای اینکه فرعی‌های کوری به نظر برسند به مسیرهای اصلی تبدیل می‌شوند ، این موضوع موسیقی‌دان را مجبور می کند تا تمام چیزهای ممکن درباره‌ی زندگی حقیقی و روزانه یک شغل را درک کند. اینکه چه مهارتهایی نیاز است داشته باشد ، این صنعت چگونه کار می‌کند ، شرایط کاری چه چیزهایی هستند ، چگونه یک حرفه‌ای غرامت پرداخت می‌کند و چگونه شغل و قراردادها را دریافت می‌کند و … .

بررسی واقعیت

نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید.

تجزیه و تحلیل داستان شخصی نویسنده:

من به عنوان عضو گروه در استودیو  و نوازنده گیتار باس در پاریس ، فرانسه و سپس در لس آنجلس و سان دیگو کار خود را شروع کردم.

پس از ۵ سال درآمد به نرخ اتحادیه ، با اینکه داشتم استخدام می‌شدم شروع به تلاش و مقاومت در مسابقه‌ی سخت SoCal کردم ، چرا که احساس می‌کردم نیاز به رشد و ایجاد درآمد مضاعف دارم.

من دوباره روی نواختن باس برای کسب درآمد بلند مدت ، با نوشتن کتاب‌های آموزش باس متمرکز شدم.

همگی در زمانی که پیگیر فرصت‌های دیگر در بیزینس موسیقی بودم .

تهیه یک لیست از نقاط ضعف و قوتم به من کمک کرد تا اهداف شغلی را از اهداف هنری تفکیک کنم.

یه جای کاهش درآمدم ترجیح دادم هرآنچه برای تفریح و سرگرمی انجام می‌دهم را کاهش دهم. سپس یک برنامه برای ارائه فعالیت‌های سود آورانه به صنعت و حذف کردن برخی فعالیت‌های موسیقی‌ای که در آن خوب نبودم یا به اندازه کافی سودآور نبود تهیه کردم.

این کار به من اجازه داد روی مهارت‌های سودآورم تمرکز کنم.

وقتی به عقب نگاه می‌کنم این سبُک سنگین کردن ارزشش را داشت.

من در حال حاضر هفت تا هشت عنوان شغلی در صنعت موسیقی دارم.

از تولید کننده ، ترانه‌سرا ، آهنگساز فیلم و تلوزیون ، ناشر ، طراح نرم افزار و اپلیکیشن تا نویسنده و هنوز به عنوان نوازنده باس استخدام می‌شوم.

این اتفاق بدون بررسی واقعیت ، مقدار منصفانه‌ای نظم و بیشتر از همه مدیریت نمی‌افتاد.

همه‌ی ما می‌توانیم بهتر زمانمان را مدیریت کنیم و از تک تک مهارت‌هایمان برای ساختن جریان‌های درآمدی مختلف استفاده کنیم و بیشتر مثل یک کارآفرین موسیقی فکر کنیم.

مدیریت زمان

برنامه‌ها را عملی کن.

وقتی که همه‌ی نگرش‌ها و اهداف را شناسایی کردید حالا یک بخش ضروری برای انجام کارها “مدیریت زمان” مناسب است.

درحالی که موزیسین‌ها مدت زیادی است که به عنوان افرادی که تا دیر وقت کار می‌کنند و می‌خوابند ، بی‌نظم و غیر قابل اعتماد هستند شناخته می‌شوند ، لازم نیست اینگونه باشد!

همه ما سهم یکسانی از یک روز داریم، می‌توانید با رعایت چند نکته‌ی کلیدی از این نعمت گران‌بها نهایت استفاده را بکنید.

  1. اول با یک برنامه ریز هفتگی/ماهانه یا تقویم الکترونیکی که به نوعی می‌توانید تاریخ های مهم ، مهلت های تعیین شده و مطالب اولویت بندی شده خود را ثبت کنید ، شروع کنید.
  2. یک تابلو بصری درست کنید و آن را در محل کار ( استودیو یا منزل ) خود قرار دهید و چهار تا پنج پروژه‌ای که تا در حال حاضر روی آن‌ها کار می‌کنید را روی آن لیست کنید .یک تابلوی بصری یک یادآور سریع برای به خاطر سپردن مهم‌ترین کارهاست. برای خود یک لیست روزانه از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید.
  3. یکی دیگر از عناصر کلیدی تهیه فهرستی از اهداف کوتاه مدت ، نیمه بلند و بلند مدت است.
  • کوتاه مدت : خود را در شش ماه آینده در کجا می‌بینید؟
  • نیمه بلند : در طی یکسال چطور؟
  • بلند مدت: در سه سال آینده می‌خواهید به کجا برسید؟

مطالب مرتبط : ۲۱ نکته برای مدیریت زمان و بهره وری بیشتر

3.5 (70%) 2 votes
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

14 + هفده =

بدون دیدگاه