ميهن مگ

تفاوت تصویرگر (Illustrator) با طراح گرافیک ( Graphic Designer)

2 سال پیش

تفاوت تصویرگر (Illustrator) با طراح گرافیک ( Graphic Designer)

آیا شما طراح گرافیکی هستید که تبلیغات گرافیکی و لوگو طراحی می‌کنید اما همچنین به تصویرگری با آبرنگ هم علاقمندید؟

آیا طراح کاراکتر هستید اما همچنان به طراحی اینفوگرافیک مشاغل می‌پردازید؟

این نوع تقاطع علایق در جهان هنر و طراحی رایج است.با این اوصاف ما به یکی بیشتر از دیگری کشانده می‌شویم.

حتی اگر خود را بیشتر از یک طراح گرافیک یا تصویرگر خلاق بدانیم ، نقش‌ها و تعاریف کاملا تفاوت دارند !

طراح گرافیک کیست؟

طراح گرافیک کسی‌ست که تصاویری که خلق می‌کند ناقل پیام خاصی هستند ، موجب فروش محصول می‌شوند یا چیزی را توضیح یا رواج می‌دهند.

آنها از به تصویر کشیدن یک ایده توسط عکس و متن درک عمیقی دارند.

طراحی گرافیک ، طراحی ارتباطات نیز خوانده می‌شود. طراحان گرافیک می‌دانند چگونه از ترکیب رنگ‌ها ، اشکال ،تایپوگرافی و سلسله مراتب بصری استفاده کنند تا از بازدیدکننده واکنشی دریافت کنند.

آنها باید بدانند چگونه توجه مشاهده کننده را جلب کرده و آنها را در صورت لزوم به عمل وادارند.

بهترین طراحان گرافیک از مارکتینگ هم مطالعاتی دارند تا بهتر درک کنند که چگونه از مهارت‌های خود برای کسب و کار استفاده کنند. وظایف معمولی که به طراحان گرافیک سپرده می‌شود شامل طراحی لوگو ، طراحی لایه های کارت ویزیت مجلات ، تراکت ، بروشور ، جلد کتاب و بسته بندی محصولات است.

آنها معمولا پشت کامپیوترهایشان مشغول استفاده از نرم افزارهای ادیت وکتور مثل ایلوستریتور و این دیزاین هستند.

طرح‌های گرافیکی زیادی در اطراف ما وجود دارد به طوری که افراد به آنها توجهی نمی‌کنند.آنها عینا قسمتی از زندگی روزانه ما را تشکیل می‌دهند .

طرح هر قطعه از بسته بند محصولاتی که استفاده می‌کنیم توسط یک طراح گرافیک تولیده است ، هر لوگو ، هر بیلبورد و همینطور هر کاور آلبومی که می‌بینیم.

گاهی بخشی از طراحی گرافیک در رساندن پیام بسیار موفق است و جذابیت بصری آن راهش را به قلمرو هنر باز می‌کند و می‌توان آن را به عنوان اثری هنری دانست.این همان نوع گرافیکی‌ست که به طراحان گرافیک دیگر الهام می‌بخشد تا مهارتهایشان را بهبود بخشیده و از همکاران خود بیاموزند.

تصویرگر یا Illustrator کیست؟

تصویرگر کسیست که تصاویر یا Illustration ها و آثار هنری خلق می‌کند تا به عنوان بخشی از طرح درون کتاب کودکان یا در بسته بندی یک محصول مورد استفاده قرار گیرد.

تصویرگری نسبت به طراحی بیشتر در قلمرو هنر جای می‌گیرد. یک تصویر Illustration تجسمی‌ست که داستانی را روایت کرده و به بیننده ” نمایش تصویری از موضوع” را ارائه می‌دهد. با این که هم طراحان و هم تصویرگران اساس های رنگی و تعادل یکسانی آموزش می‌بینند اما مقاصد متفاوت است.

تصویرگران معمولا قبل از دیجیتالی کردن طرح توسط تبلت‌های وکام و یا موس روی کاغذ کار می‌کنند. آنها از هنر و برنامه های طراحی استفاده می‌کنند تا تصاویر دیجیتالی خلق کنند.

بیشتر تصویرگران به مدرسه هنر رفته اند نه مدرسه طراحی.تصویرگران در نقاشی و اسکیس زدن ایده هایشان خوب عمل می‌کنند. تصویرگران را همیشه با یک دفترچه طراحی و مداد می‌بینید.گاهی تصویرگران فاین آرتیست هم هستند که روی بوم نقاشی کرده یا مجسمه یا سرامیک هم می‌سازند.

چگونه طراحان گرافیک و تصویرگران با یکدیگر کار کنند؟ آیا یک نفر می‌تواند هر دوی این‌ها باشد؟

تصویرگران گاهی در پروژه‌های خلاقانه با طراحان گرافیک کار می‌کنند.

امکان آن وجود دارد که یک شخص هم طراح گرافیک باشد هم یک تصویرگر.معمولا این موضوع زمانی اتفاق می‌افتدکه شخص پیشینه هنری قوی ای دارد.این شرایط بسیار رایج است و اکثر فریلنسرها همین گونه کار می‌کنند.

در نهایت اکثریت تغییر جهت می‌دهند ، به استثنای اندکی از کسانی که از لحاظ هنری در دو صورت فوق‌العاده هستند و می‌توانند هر دو را به راحتی انجام دهند.معمولا این دسته از افراد خلاق پی‌ می‌برند که در طراحی گرافیک درآمد بیشتری دست می‌یابند تا تصویرگری . اگر یک تصویرگر با سبک شخصی خودش شناخته شود پس می‌تواند با کار کردن فقط در تصویرگری موفق شود. این بازی شانس است و برای اکثر هنرمندان بگیر نگیر دارد.

در یک آژانس خلاقیتی بزرگ ، قسمت طراحان گرافیک از تصویرگران کاملا جداست.

طراحان گرافیک تصاویری که توسط تصویرگران آماده شده را گرفته و به آن لایه های گرافیکی اضافه می کنند.

“فقط یک خلاق دیگر”

همانطور که روز به روز افراد خلاق بیشتری بازار فریلنسرها را با مهارت‌های خودآموخته پر می‌کنند ، مرز بین طراح گرافیک و تصویرگر روز به روز بیشتر محو می‌شود.

یک عنوان شغلی دیگر هم وجود دارد که در این بحث می‌گنجد آن هم هنرمند گرافیکی است.

هنرمند گرافیک مانند تصویرگر است اما بیشتر از طراحی سر در می‌آورد. هنرمندان گرافیک به طور عمده با دیجیتال و با یک زاویه ی بازاری ، سبک خاصی دارند و معمولا به خاطر سبک خاصشان شناخته می‌شوند در مقابل تصویرگران تمایل دارند بر اساس نیازهای مشتری‌هایشان با سبک‌های مختلف کار کنند.

در نهایت ، کسانی که امروزه با مهارتهای جدید وارد این حیطه می‌شوند یک فرد خلاق دیگر هستند و افرادی که کارهای دیگری در یک شغل انجام می‌دهند مرز بین نقش‌های شغلی‌شان بیش از پیش محو می‌شود.

آیا شما هم یک فرد خلاق جدید هستید؟ یا خودتان را به طور کامل یک طراح گرافیک یا به طور کامل تصویرگر می‌دانید؟

5 (100%) 1 vote
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

پنج − پنج =

بدون دیدگاه