ميهن مگ

ساکت ترین مکان دنیا

ساکت ترین مکان دنیا

فناوری فقط در خدمت ابزار بصری نیست ، صوت هم به همان اندازه مهم است. به همین علت مایکروسافت یک آزمایشگاه صوتی در سطح جهانی را در مرکز خود در ردوند ، واشنگتن ، ساخته است.

لسال مونرو ، مهندس سطح ، در یک ویدئو برای مایکروسافت گفت : “صدا خیلی اهمیت دارد ، چه در میکروفون چه در بلندگوها.ما میخواهیم بهترین ابزار در دسترس را برای اینکار در اختیار داشته باشیم.”

اخیرا مایکروسافت یک نماینده از رکوردهای جهانی گینس را برای آزمایش ویژگی های صوتی آزمایشگاه های صوتی خود دعوت کرد.نتیجه فوق العاده بود!

در ادامه تصاویری از ساکت ترین مکان موجود در دنیا را میبینیم.

 

 

گوپال گوپال، مهندس ارشد انسانی در آزمایشگاه های صوتی مایکروسافت ، می گوید: “ما نیاز به یک محیط بسیار کنترل شده داریم.این آزمایشگاه ها خالص ترین صداهای آکوستیک که بواسطه کنترل صداهای محیط به بالاترین کیفیت خود میرسد را تولید میکنند.

مونرو می گوید: “هنگامی که منبع برق خود را به دستگاه خود می زنید ، نویز ایجاد می کند. هنگامی که روشنایی صفحه نمایش روی صفحه خود را تنظیم می کنید ، نویز ایجاد می کند.” “این اتاق به شما فرصتی برای دنبال کردن آن سیگنال های واقعا کوچک می دهد که می تواند تاثیر مهمی در کاربری نهایی داشته باشد.”

در این عکس مقدار کمی از دستاورد مایکروسافت در این زمینه را مشاهده می کنید : یک موتور جت صدایی حدود 136 A-weighted decibels (dbA) تولید میکند که نشان می دهد چگونه صداهای بلند توسط گوش انسان درک می شوند.

پایین ترین آستانه شنوایی انسان صفر دسی بل است.

یک ذره هوا در فضا حدود 23-  دسی بل تولید میکند. از این ساکت تر نمی توان پیدا کرد چرا که این صدای جا به جایی ذره در هواست!

قبل از اینکه مایکروسافت رکورد ساکت ترین اتاق دنیا را برای خود ثبت کند ، این رکورد متعلق به محوطه ای بی نظیر در آزمایشگاه اورفیلد مینیاپولیس در مینسوتا بود . رکورد ثبت شده برای این آزمایشگاه 13- دسی بل بود.

مایکروسافت این رکورد را با 20.6- دسی بل از آن خود کرد . درست در لبه مزر میزانی که از لحاظ فیزیکی قابل اندازه گیری است!

این اتاق به آزمایش محصولات آینده مایکروسافت کمک خواهد کرد.

مونرو میگوید : ” این بهترین ابزار موجود در دسترس است. می توانیم از این ابزار برای تمام سناریوهایی که احتمالا حتی هنوز به آن فکر هم نکرده ایم در سرتاسر شرکت استفاده کنیم. ”

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب وحید کوثری نژاد

دیدگاه شما

شش + 14 =

بدون دیدگاه