ميهن مگ

چگونه ویدئوگرافر شویم-قسمت دوم

8 ماه پیش

چگونه ویدئوگرافر شویم-قسمت دوم

6- فیلم‌های خودتان را بسازید

وقت گذاشتن در صحنه فیلمبرداری واقعی  با همه افراد خلاقی که در آن هستند به شدت شما را تشویق به ساخت فیلم کوتاه یا بلند خودتان می‌کند تا از این راه دستتان را با حرکات مخصوص دوربین و تکنیک‌های فیلم‌سازی تمرین دهید. به هر حال، خودتان را به سوی کسب تجربه و پی بردن به سبک خلاقانه خودتان سوق دهید. به دوستانتان خبر داده و آنها را دعوت کنید تا پروژه فیلمبرداری‌ای را آغاز کرده که به وسیله ‌آن همه شما می‌توانید از آن برای تمرین و ساخت نمونه کارتان استفاده کنید.

بگذارید کارگردان یا فیلم‌پرداری که با او همکاری می‌کنید کار خود را انجام دهد – فقط بر روی انجام کار‌هایی که به شما می‌سپارند تمرکز کنید.

7- کسب و کار خودتان را راه بیندازید

زمانی که مجموعه‌ای از فیلم‌ها و کلیپ‌های کوتاه را جمع‌آوری کردید، وقت آن فرا رسیده که کارهای خود را به عنوان یک برند جدید معرفی کنید. وبسایت یا فروشگاه آنلاینی را راه بیندازید تا به وسیله آن بتوانید بهترین کار‌ها و سبک خلاقانه فیلمبرداری خود را به نمایش بگذارید. این کاری است که شما را از بقیه متمایز کرده و خصوصیات خلاقانه فیلمسازی شما را در معرض دید و توجه کارگردانان قرار می‌دهد.

افق‌های کاری خود را گسترش داده و از دسترسی بسیار زیادی که امروزه به رسانه وجود دارد توسط به اشتراک گذاشتن وب سایت و یا محتوای تولیدیتان در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی همانند فیسبوک و اینستاگرام حداکثر استفاده را ببرید. از این طریق، افرادی که آن‌ها را دنبال می‌کنید هم گسترش یافته و اجازه داده‌اید دیگران توسط لایک و به اشتراک گذاری محتوا‌های تولیدی شما، به ارتقاء و پیشرفتتان کمک کنند. فراموش نکنید که جزئیات راه‌های ارتباطی حال حاظر خود را در صفحه‌تان قرار دهید، به این صورت شرکت‌ها و مشتریان مشتاق به همکاری، راه‌های ارتباط با شما را خواهند دانست!

8- به یک سازمان فیلمسازی بپیوندید

در کنار دوره کار‌آموزی، پیوستن به یک سازمان و یا انجمن فیلمسازی حرفه‌ای، راهی بسیار خوب برای کسب تجربه بیشتر در این زمینه می‌باشد. شبکه ارتباطی خود را بسازید و فرصت‌های شغلیتان را پیدا کنید. امکان معرفی خودتان به عنوان عضوی از یک سازمان شناخته شده در جامعه‌تان، به اعتبار فردی شما افزوده و حتی می‌تواند منجر به بهبود و ارتقائ رزومه کاریتان نیز بشود.

برخی از گروه‌ها بر روی نوع خاصی از فیلمبرداری تمرکز دارند پس شاید ابتدا بخواهید تحقیق مختصری درباره سازمان‌های در دسترس کنید تا ببینید کدام یک با سبک و علایق شما سازگار هستند و همخوانی دارند.

9- برای کار درخواست بدهید

با دارا بودن هر دو دانش علمی و عملی، اولین تجربه در صحنه فیلم و ساخت فیلم خودتان، هویتی ساخته و شناخته شده و سبکی خلاقانه، عده‌ای حامی و پشتیبان و سابقه کاری‌ای تاثیر‌گذار، در نهایت می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی بگردید. به صورت آنلاین به دنبال موقعیت‌های شغلی بگردید، با شرکت‌های فیلمبرداری تماس بگیرید و به اعضای خانواده، دوستان و هم دانشگاهی‌هایتان پیام ارسال کنید.

اگر خوش شانس باشید، کار بدون این که هیچ اقدامی انجام دهید به سراغتان خواهد آمد و زمانی که مشتری‌ها به سراغتان آمدند، آن‌هایی که بیشتر از حد انتظارتان پولی نمی‌پردازند را رد نکنید! ممکن است این فکر بهتری باشد که روی یادگیری تمرکز کرده و تجربه بیشتری از چند پروژه‌ اولیه‌ کاریتان به دست بیاورید.

صنعت فیلم‌سازی بسیار کوچک و محدود است؛ مطمعناً دوست ندارید قبل از این که به سطح بالایی در این صنعت برسید به عنوان تازه‌کاری گستاخ شناخته شوید!

10- مهارت‌ها و عرصه کاری خود را در آینده گسترش دهید

بعد از اتمام دوره حرفه‌ای فیلم‌سازیتان، یادگیری متوقف نخواهد شد. همین‌طور که صنعت فیلم‌سازی تکنیک‌های فیلم‌سازی را ارتقاء می‌دهد، شرکت‌های صنعتی و تولیدی نیز به ساخت تجهیزات پیشرفته‌تر ادامه می‌دهند. همین نکته به روز بودن و اطلاع از آخرین ترند‌ها، ادامه تحصیلات گسترش یافته در زمینه فیلم‌سازی و به عهده گرفتن کار‌هایی که بیشتر شما را به چالش می‌کشد را بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت می‌کند که به شما کمک می‌کند که به موفقیت دست‌یافته و روابط خود در این زمینه را برقرار سازید.

به یاد گیری ادامه داده و زمانی که فرصت‌ آن فراهم بود، به سراغ شغل فیلم‌پردازی بروید.

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

1 × دو =

بدون دیدگاه