ميهن مگ

چگونه ویدئوگرافر شویم

8 ماه پیش

چگونه ویدئوگرافر شویم

 

مثل عکاسی، در ویدئوگرافی هم حرفه‌ای شدن سخت است.صنعت فیلم صنعتی بسیار رقابتی‌ست و ویئوگرافر بودن چیزی بیش از جاه طلبی نیاز دارد.

وقتی کار به ایجاد تصاویری که اساسا در حال حرکت هستند می رسد همانند سینماگر، شما باید به دانش فنی و خلاقیت طبیعی مجهز شوید و باید از آنها برای گفتن داستان بهره بگیرید.

پس از اینکه همه دانش و مهارت لازم برای موفقیت در میدان را به دست آوردید، چالش بزرگتری برای به دست آوردن شغل و در نهایت توسعه سبک خود پیش رو خواهید داشت.

این ممکن است برای شما یا هرکسی که امیدواراست شغلی دراین زمینه دستو پا کند ناامید کننده به نظر برسد اما نگران نباشید ما شما را در قدم ‌های اول یاری میکنیم ونکاتی کاربردی به شما ارائه خواهیم داد.

10 نکته : چگونه ویدئوگرافر شویم-قسمت اول

راهی برای ویدئوگرافر شدن وجود ندارد.ویدئوگرافرهای موفق زیادی هستند که داستان‌های خاصی درباره اینکه قبل از به موفقیت رسیدن چگونه قدم‌هایی مشابه یکدیگررا به طور متفاوتی برداشتند وجود دارد.

بسته به اینکه کجای مسیرِ تبدیل شدن به ویدئوگرافر حرفه‌ای هستید، می‌توانید از هرکدام از این نکات شروع کنید و به سادگی از اشتیاق خود برای موفقیت در این زمینه استفاده کنید.

1- در یک وورکشاپ ثبت نام کنید.

 

معمولا اولین قدم ویدئوگرافر شدن دانستن این است که یک دوربین فیلمبرداری چطور به درستی کار می‌کند.به عنوان یک شغل پردرآمد،ویدئوگرافی به وضوح نیازمند مهارتها و دانش فنی بسیار زیادی‌ست که فراتر از فشاردادن دکمه رکورد است.

می‌توانید قبل از دانشگاه وارد موسسه‌های آموزش سینما و فیلمبرداری شوید یا در وورکشاپهای افراد حرفه‌ای در صنعت تصویربرداری و فیلمسازی شرکت کنید.

اگر این امکان وجود دارد در کلاسهایی که  کار با تنظیمات دستی دوربین ، تکنیک‌های فیلمسازی و تکنیک‌های تدوین و نورپردازی را آموزش می‌دهند نیز ثبت نام کنید.

2- یک دوربین فیلمبرداری خوب بگیرید

برای شروع ممکن است دوربینهای DSLR یا بدون آینه را بخاطر راحتی کار نسبت به دوربین‌های فیلمبرداری برای تمرین انتخاب کنید .بعد از شرکت در چند وورکشاپ متوجه می‌شوید که کدام نوع دوربین فیلمبرداری را ترجیح می دهید.

هنگامی که تصمیم گرفتید با چه نوع دوربینی می‌‌خواهید کار کنید می‌توانید بین طیف وسیعی از انواع دوربینها درمدلها و برندهای مختلف که نیاز شمارا برطرف می‌کنند انتخاب کنید.هرچیزی که انتخاب کنید ، بسیار مهم است که کار کردن با آن را به خوبی یاد بگیرید.

هرچه جلوتر می‌روید بیشتر متوجه می‌شوید که دوربین فقط یکی از چیزهاییست که به آن برای اجرای ایده‌هایتان نیاز دارید.

اسلایدر، کرین ، نگهدارنده و ریگ دوربین و وسایل فنی دیگر که خودتان باید با آنها آشنا شوید ولی باید در حال حاضر در کار با دوربین استاد شده باشید تا از تمام وسایل خود بهترین استفاده را ببرید.

 

بیشتر بخوانید : کنون 7 لنز جدید سینمایی Sumire Prime PL-Mount را معرفی کرد.

 

3- در مدرسه یا موسسه‌ای مرتبط مدرک بگیرید.

 

وقتی شروع به فرستادن درخواست کار به آژانس‌ها و کمپانی‌ها می‌کنید آنها معمولا از شما مدارکی مرتبط با حرفه می‌خواهند.

آن مدارک می‌توانند در حوزه‌های زیر باشند:

  • ارتباطات

  • فیلمبرداری

  • صدا و سیما

  • تدوین

  • تئوری فیلم

  • فیلمنامه نویسی

 

4- به دنبال دوره کارآموزی باشید

 

 

برخی می‌گویند راز حرفه‌ای شدن در صنعت فیلم گذراندن وقت در صحنه‌های فیلمبرداری واقعی‌ست و شناختن افراد مهم که می‌توانند شما را در مسیرتان یاری دهند.

با کمپانی های تلوزیونی محلی ، استودیوهای فیلم و کسانی که دوره کارآموزی پیشنهاد می‌دهند تماس بگیرید و دنبال فرصتهایی برای شروع به عنوان دستیار بگردید.

اما فعلا تلاشی خرج پیدا کردن شغل نکنید.موضوع اصلی یافتن نگاهی اجمالی به تیم فیلمبرداری و اجرای صحنه است.

غافلگیر خواهید شد که درسهای بسیار زیادی در کارآموزی یاد خواهید گرفت که در وورکشاپ ها به شما آموزش نمی‌توانند و نخواهند داد.

5- یک مربی پیدا کنید

 

 

در طول دوره کارآموزی خود یک مربی پیدا کنید ( ویدئوگرافر همکار یا فیلمبردار حرفه‌ای ) و با او دوست شوید.درکنار یاد گرفتن از یک مربی که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می‌کند ، این شخص می‌تواند منبع انگیزه و الهام باشد.حتی اگر زودتر یک مربی برای خود پیدا کردید، مربی دوم داشتن سود بسیار بیشتری در حرفه شما خواهد داشت.

اگر امکانش وجود دارد،مربیتان را در بعضی پروژه‌هایش دستیاری کنید.نگاه کنید چطور کار می‌کنند و  چگونه برنامه ریزی می کنند و شات ها را فیلم می گیرند و چگونه مشکلات ناگهانی را از سر راهشان کنار می زنند. کارآموزی راه کار کردن به عنوان یک دستیار دوم  فیلمبردار یا گرفتن ارجاعات برای فرصت های شغلی در آینده را باز می کند.

پیشنهاد میشود :

7 نکته برای ضبط صدای بهتر در ویدئو

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

12 − 3 =

بدون دیدگاه