ميهن مگ

7 نکته برای ضبط صدای بهتر

2 سال پیش

7 نکته برای ضبط صدای بهتر

ضبط صدا اغلب موضوعی‌ست که ویدئوگرافرها بعد از ضبط کار به آن فکر می‌کنند ولی درست به اندازه خروجی ویدئوی ضبط شده مهم است.ضبط صدا کمی تلاش می‌‌خواهد ولی کاملا ارزشش را دارد.این موارد را به ذهن بسپارید.

  • از یک میکروفون با کیفیت استفاده کنید.

کیفیت میکروفون‌های دوربین‌های فیلمبرداری معمولا پایین است.معمولا خوب صدابرداری نمی‌کنند و گاهی صدای دوربین فیلمبرداری هم به گوش می‌رسد.

اگر ممکن است موقع ضبط ویدئو از یک میکروفون اکسترنال استفاده کنید.

یک میکروفون لاوالیر یا لپل مانند آنهایی که خبرنگاران استفاده می‌کنند ساده و بی‌دردسر است بخصوص هنگامی که می‌خواهید صدای شخص واضح شنیده شود بسیار مفید است.

  • نظارت بر صدا

اگر می‌توانید به دوربینتان هدفون وصل کنید این‌کار را انجام دهید.آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که هر آنچه دوربین می‌شنود را دقیق بشنوید ، پس متوجه می‌شوید که سوژه بلند صحبت می‌کند یا صدایش آهسته است . همچنین صداهایی که به آن‌ها نیاز ندارید نیز شنیده می‌شوند.از بهترین هدفون‌ها استفاده کنید تا به نتایج قابل اطمینان‌تری برسید.

  • صداهای پیش زمینه را محدود کنید.

صداهای پیش زمینه در ویدئو حواس پرت کن هستند و فرآیند ادیت را پیچیده می‌کنند.

تمام فن (پنکه) ها را و یخچال را خاموش کنید ، اگر پنجره‌ای باز است آن را ببندید تا صدای ترافیک یا پرندگانتا صدای آن‌ها در ویدئو نیوفتد.

 

 

  • موزیک را خاموش کنید.

اگر موزیکی در پیش زمینه در حال پخش است آن را خاموش کنید.روشن رها کردن موزیک هنگام ضبط فرآیند ادیت را مشقت‌بار می‌کند چرا که نمی‌توانید کلیپ‌ها را بدون پرش موزیک کات کنید.اگر موزیک را دوست دارید و می‌خواهید در ویدئو باشد بهتر است که صدای آن را جداگانه ضبط کنید.

  • صدای پیش‌زمینه را ضبط کنید.

به صداهایی که مخصوصا در رویدادی که می‌خواهید ضبط کنید وجود دارند، فکر کنید و آن را ضبط کنید.اگر در یک کارناوال هستید ، موزیک و صدای پاپ‌کورن‌ساز را ضبط کنید این‌ها مود خوبی به ویدئو می‌دهند و افراد احساس می‌کنند آنجا کنار شما هستند.

این صداها را به دقت بدون اینکه نگران فوتیج ویدئویی باشید ضبط کنید.هنگام ادیت می‌توانید این صداها را هرجا که خواستید و در زیر صداهای دیگر بگذارید.

  • مواظب صدای باد باشید.

ضبط در فضای باز در روزهای بادی سخت است و صداهای بدی از خود به جا می‌گذارد.می‌توانید یک محافظ باد برای میکروفون خود خریداری کنید یا یک ساک خز دور میکروفون خود بپیچید.

  • بعدا اضافه کنید.

همیشه می‌توانید صدا را بعدا اضاف کنید.اگر در فضایی با صدای بسیار بلند ضبط دارید،صبر کنید و نریشن را بعدا هنگامی که در یک فضای ساکت تر هستید ضبط کنید.همچنین می‌توانید افکت‌های صوتی که در بسیاری از نرم‌افزارها قابل دسترسی است اضافه کنید.

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

یک + هجده =

بدون دیدگاه