ميهن مگ

برترین طراحان جهان Lindon Leader

4 ماه پیش

برترین طراحان جهان Lindon Leader

لیدر به معنای واقعی و ذاتی!

او خالق یکی از هوشمندانه‌ترین لوگوهای دنیاست که از فضای منفی بطوری که هرگز قبلا از آن استفاده نشده بود ، در سال 1994 بهره برد.

لیدر مدیر طراحی ارشد Landor associates بود که لوگوی FedEx را طراحی کرد که متعاقبا به 600 هواپیما و 30،000 وسیله نقلیه زمینی اعمال شد. و حالا یک قطعه ی پورتوفولیوست.

لیدر در مصاحبه‌ای در سال 2013 گفت که شرکت Landor حدود 200 طرح لوگو را قبل از تسلیم 10 طرح برتر به مدیر برند شرکت FedEx ، طراحی کرد.من هزاران بار با مشتری برای فضای منفی بین E  و X صحبت کردم اما آنها را قانع نمی‌کرد.

از یک طرف می‌توانم درک کنم این مساله از کجا می‌آید.اما اساسا مشتری متوسط ، به اندازه کافی درک پیچیدگی‌ فضای منفی را ندارد که بفهمد این فضا می‌تواند یک ابزار استراتژیک بازاریابی باشد.

در کنار FedEx لیدر روی پروژه‌های برندینگ خاص زیادی در  زمانی که در Landor بوده ، کار کرده که در زیر تعدادی از پروژه‌های مورد علاقه او نام برده‌ایم:

Hawaiian Airlines

Cigna Insurance

Banco Baresco

اما معنای لوگوی FedEx برای لیدر چنین است:

” در حالی که فکر می‌کنم که خوشبخت بوده‌ام و این امتیاز را داشته‌ام که گفته‌‌ام این لوگو را من طراحی کرده‌ام ،گاهی وقتا فکر می‌کنم که به درون قبر خود می‌روم و این تنها چیزی‌ست که مردم مرا بخاطرش به یاد خواهند آورد.”

در زیر برخی از نمونه لوگوهای طراحی شده توسط این طراح قدرتمند را مشاهده می کنیم :

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

دوازده + نوزده =

بدون دیدگاه