ميهن مگ

برترین طراحان جهان Lindon Leader

3 روز پیش

برترین طراحان جهان Lindon Leader

لیدر به معنای واقعی و ذاتی!

او خالق یکی از هوشمندانه‌ترین لوگوهای دنیاست که از فضای منفی بطوری که هرگز قبلا از آن استفاده نشده بود ، در سال ۱۹۹۴ بهره برد.

لیدر مدیر طراحی ارشد Landor associates بود که لوگوی FedEx را طراحی کرد که متعاقبا به ۶۰۰ هواپیما و ۳۰،۰۰۰ وسیله نقلیه زمینی اعمال شد. و حالا یک قطعه ی پورتوفولیوست.

لیدر در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۳ گفت که شرکت Landor حدود ۲۰۰ طرح لوگو را قبل از تسلیم ۱۰ طرح برتر به مدیر برند شرکت FedEx ، طراحی کرد.من هزاران بار با مشتری برای فضای منفی بین E  و X صحبت کردم اما آنها را قانع نمی‌کرد.

از یک طرف می‌توانم درک کنم این مساله از کجا می‌آید.اما اساسا مشتری متوسط ، به اندازه کافی درک پیچیدگی‌ فضای منفی را ندارد که بفهمد این فضا می‌تواند یک ابزار استراتژیک بازاریابی باشد.

در کنار FedEx لیدر روی پروژه‌های برندینگ خاص زیادی در  زمانی که در Landor بوده ، کار کرده که در زیر تعدادی از پروژه‌های مورد علاقه او نام برده‌ایم:

Hawaiian Airlines

Cigna Insurance

Banco Baresco

اما معنای لوگوی FedEx برای لیدر چنین است:

” در حالی که فکر می‌کنم که خوشبخت بوده‌ام و این امتیاز را داشته‌ام که گفته‌‌ام این لوگو را من طراحی کرده‌ام ،گاهی وقتا فکر می‌کنم که به درون قبر خود می‌روم و این تنها چیزی‌ست که مردم مرا بخاطرش به یاد خواهند آورد.”

در زیر برخی از نمونه لوگوهای طراحی شده توسط این طراح قدرتمند را مشاهده می کنیم :

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

20 − 18 =

بدون دیدگاه