ميهن مگ

چگونه بدون مشتری پورتوفولیو طراحی گرافیک بسازیم؟

2 سال پیش

چگونه بدون مشتری پورتوفولیو طراحی گرافیک بسازیم؟

آیا تا به حال این به ذهن شما رسیده که حتی قبل از داشتن مشتری یک پرتوفولیوی طراحی داشته باشید؟

ممکن است با خود فکر کنید :”به یک پرتوفولیوی خوب برای جلب توجه یک مشتری نیازمندم.ولی یک پورتوفولیوی خوب از پروژه‌های مشتریان می‌آید.”

اتفاقا تمام طراحان به این مشکل برمی‌‌خورند:

چگونه بدون مشتری پورتوفولیو بسازیم؟

راز آن در پروژه‌های سمپل (نمونه) نهفته است.

به یک مشتری ایده آل فکر کنید.آنها را جستجو کنید.چه نوع طرح‌هایی می‌پسندند؟

آیا طرح‌های مینیمال دوست دارند یا طراحی‌های حرفه‌ای شرکتی؟به همه چیز با تمام جزییات ریزش فکر کنید.

حالا وارد نرم افزار طراحی خود شده و یک پوستر سمپل طراحی کنید.

پوسترها بهترین گزینه برای نشان دادن مهارت‌های شما هستند.حتی می‌توانید یک قدم فراتر روید و آن را پرینت کنید و چند کپی از آن را نگه دارید.این به مشتری نشان می‌دهد چیزهایی درباره پرینت کردن هم می‌دانید.

یک تیر و دو نشان!

 

آیا تعطیلات در راه است؟

چند تم دسکتاپ و والپیپر موبایل طراحی کنید.والپیپرهایی که با تم طراحی می‌شوند پورتوفولیوی بسیار خوبی می‌سازند.آنها نشان می‌دهند که چقدر شما علاقه‌مند و با انگیزه هستید و از آنچه در اطرافتان می‌گذرد آگاهید.

به پینترست و بقیه شبکه های مجازی که در آن صفحه دارید سر بزنید و آنها را به اشتراک بگذارید.یا اینکه میتوانید یک صفحه هنری دیگر برای خودتان باز کنید و کارهایتان را آنجا به اشتراک بگذارید شاید از آنجا یک مشتری بیابید.

طرح های موجود را دوباره طراحی کنید.طراحان جدید معمولا محصولات موجود را دوباره طراحی می‌کنند.

اینکار برای شما فرصت بسیار خوبی برای تجربه کردن فراهم می‌آورد و مغز شما را به چالش می‌کشد تا چیز‌ها را از راه‌های خلاقانه تری ببینید.شاید تصمیم بگیرید جلد یک کتاب معروف را دوباره طراحی کنید.البته ابتدا اجازه آن را از نویسنده یا ناشر کتاب کسب کنید.

اگر ایونت خیریه ای بزودی در اطراف شما قرار است برپا شود کار طراحی آن را مجانی انجام دهید.با کارهای خلاقانه که مهارتهای شما را به خوبی نمایش می‌دهند پیش بروید.ایونت های خریه زمینه بسیار مناسبی برای ایجاد شبکه سازی با افراد و برقرای ارتباط با آنهاست.اگر کار خود را خوب انجام دهید مطمعن باشید شم را به دیگران پیشنهاد می‌دهند.

همینطور که به پایان سال نزدیک می‌شوید یک تقویم خلاقانه طراحی کنید و به پورتوفولیوی خود اضافه کنید.چیزی بسازید که منتقل کننده حس خوب باشد تا تاثیر آن ماندگار باشد سپس برند خود را آنجا نمایش دهید و تعداد زیادی از آن کپی تهیه کنید و به مشتری ‌های بالقوه خود بدهید.اینکار مهارتهای طراحی شما را به مشتریان بالقوه‌تان با روشی محتاطانه نمایش می‌دهد.

در مسابقات طراحی گرافیک شرکت کنید.قطعه های هنری که برای شرکت در مسابقات خلق می‌شوند توجهات زیادی را به پورتفولیوی شما جذب می‌کنند.این به مشتریان آینده‌ی شما نشان می‌دهد که شما به توانایی‌های خود ایمان دارید.اهمیتی ندارد که مسابقه را نبرید.هدف ما این است که آن قطعه‌های ارزشمند پورتوفولیو را بدست آوریم،همینکه این قطعات را در پورتوفولیوی خود جمع کنید ، برنده‌اید!

با طراحان محلی همکاری کنید.مهارتهای طراحی خود را در محیط هایی که کار گروهی را افزایش می‌دهند به حداکثر برسانید.سپس بهترین‌ پروژه‌هایی که دارید انجام می‌دهید رابه پورتوفولیوی خود اضافه کنید.

اگر کارتان را خوب انجام دهید احتمال دارد طراح سرپرست با شما برای پروژه‌های آینده قرارداد ببندد.

اگر یک عروسی در فامیل خود در راه دارید کارت دعوت آنها را داوطلبانه طراحی کنید.یادتان باشد که تمام مراحل را مستندسازی کنید.از اسکیس ها و نمونه های اولیه خود عکاسی کنید همچنین از نرم‌افزار خود هنگام طراحی مراحل جالب کار اسکرین‌شات بگیرید که ممکن است بعدا بخواهید بعد از استفاده ار افکت‌های خاص برای تصاویر قبل و بعد مورد استفاده قرار دهید.این مستندات را به پرتوفولیوی خود اضافه کرده و مهارت‌ای خود را در قالب داستان نمایش دهید.

و درآخر بیزینس کارت خودتان را طراحی کنید.حالا که یک پورتوفولیوی خوب دست و پا کردید بیزینس کارت خوبی که نشان دهنده اشتیاق شما باشد را طراحی کنید.بگذارید بیزینس کارتتان درباره شما حرف بزند.این کارتها آیتمهای خاص پورتوفولیو محسوب می‌شوند که مشتری خود را با آنها تنها میگذارید.

راه‌های زیادی برای اضافه کردن آیتمها به پورتوفولیو بدون داشتن  پروژه ی مشتری وجود دارد.از اتاقتان بیرون بروید و به چیزهایی که فرصت خوبی برای طراحی و اضافه کردن آن به پورتوفولیومحسوب می‌شوند را پیدا کنید.تمام تلاشتان را بکنید و بعد از پیدا کردن ایده‌ها برای اضافه کردن قطعات غافلگیر می‌شوید.ازامروز به بعد این را شعار خود کنید : “حرف نزن، نشون بده!”

و هرگز اشتباه نخواهید کرد.

Your page rank:

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

چهار × سه =

بدون دیدگاه