ميهن مگ

تفاوت بین موشن گرافیک و انیمیشن چیست؟

1 هفته پیش

در دنیای ویدیوهای انیمیشن , همیشه بحث‌های زیادی در مورد تفاوت بین موشن گرافیک و انیمیشن وجود داشته‌است . اگر شما بخشی از این دو دنیا نیستید , شانس این ایده و را از دست داده اید که تفاوت در چیست . برای کسی که طراح موشن گرافیک  است , بسیار رایج است که با یک انیماتور اشتباه گرفته شود حتی اگر آن‌ها کارتون‌ها تولید نکنند .
حقیقت این است که در بسیاری از موارد , یک قطعه از محتوا می‌تواند هم از طراحی موشن گرافیک و هم انیمیشن استفاده کند . مخصوصا در تبلیغات . اما به خاطر توضیح تفاوت بین این دو , نگاهی می‌اندازیم به اینکه چگونه هر یک هدف خاص خودش را دارد .
یک جنبه گیج‌کننده  استفاده از واژه ” انیمیشن ” برای دادن حرکت به شکل و تکه‌های داده‌ها است . این عبارت درست است اما فقط خطی بین این دو را تار می‌کند . در هر دو فیلم موشن گرافیک و انیمیشن , زمانی که یک حرکت بصری ثابت در حرکت است , ” زنده ” است ما زمانی که کلمه انیمیشن را میگوئیم بیشتر به ساخت سه بعدی آن را توجه میکنیم ولی در موشن گرافیک بحت برروی تک بعدی یا دو بعدی اثر میباشد که حرکت ها به صورت تخت ، فلت یا صاف هستند ولی در انیمیشن (سه بعدی ) اینگونه نیست.

 

آن‌ها چه چیزی مشترکی دارند ؟
قبل از نگاه کردن به تفاوت‌های بین این دو , اجازه دهید نگاهی به این بیندازیم که چقدر شبیه هم هستند . این به درک این مساله کمک می‌کند که چرا آن‌ها به طور معمول در گفتگو با هم اشتباه یا رد می‌شوند . هر دو موشن گرافیک و انیمیشن اشکال هنری هستند که در آن‌ها اشیا یا کاراکترها به حرکت در می آیند . این هنر گرفتن یک تصویر ایستا و آوردن آن به زندگی است .
هر دو اشکال هنری که از نرم افزارهای مختلفی برای تولید اثر استفاده می کنند مثلا مایا یا افترافکت , موشن گرافیک و انیمیشن هر دو بر دوازده اصول هستند . این اصول مجموعه‌ای از قواعد بصری برای کمک به هنرمندان برای دادن حرکت اشیا به یک روش طبیعی هستند . از بالا و بالا رفتن و پریدن , دوازده اصل به هر چیزی که از طریق فرآیند متحرک‌سازی از آن استفاده می‌شود , اعمال می‌شوند .
به عبارت دیگر , می‌توانید بگوییم که موشن گرافیک و انیمیشن واقعا مکمل یکدیگر هستند .

 

تفاوت اصلی جنبه داستان‌سرایی است
بهترین راه برای توضیح این که چگونه موشن گرافیک و انیمیشن متفاوت است , دیدن آن‌ها از طریق داستان‌هایی است که هر یک می‌خواهد به آن‌ها بگوید .
یک انیمیشن به طور کلی یک نمایش دیداری از یک داستان با شخصیت و داستان است که در آن فعالیت‌ها به نقطه اوج می‌رسند که پس از آن به یک نتیجه‌گیری می‌رسد . این فیلم می‌تواند یک فیلم انیمیشن کوتاه , یک فیلم انیمیشن با طول کامل و یا نمایش با شخصیت‌های انیمیشن ساز باشد که داستان اطلاعاتی را تعریف می‌کنند .
گرافیک متحرک بیشتر در مورد دادن زندگی به چیزی است که معمولا وجود ندارد . برای مثال اشکال داخل یک نمایش , پس‌زمینه یک ویدیوی explainer .

استفاده دیگر برای موشن گرافیک توضیح یک فرآیند است . به عنوان مثال , روشی که در آن یک محصول ساخته می‌شود و سپس به مشتریان منتقل می‌شود .

 

مشابه تفاوت بین طراحی گرافیک و تصویرسازی
یک راه دیگر برای نگاه کردن به آن این است که موشن گرافیک بیشتر به کار طراحان گرافیک مربوط می‌شود در حالی که انیمیشن شبیه تصویرسازی سه بعدی است .
طراحان گرافیک , مفهوم را از طریق تصاویر بصری , و طراحان مشون گرافیک مشابه با حرکت , توضیح می‌دهند . طراحان گرافیک ایلیستراتور یک داستان بصری را طراحی می‌کنند و موشن گرافیک و انیماتور زندگی داستانی را به نمایش می‌گذارند .
زمانی که یک مشتری در مورد نیاز به یک انیمیشن یا موشن گرافیک تصمیم‌گیری می‌کند , باید دقیقا آنچه را که آن‌ها می‌خواهند با کار به پایان برسانند , آنالیز و تحلیل کنند . اگر چیزی که آن‌ها نیاز دارند یک ارائه بصری جذاب در مورد تلاش‌های فروش آن‌ها در سال گذشته باشد , یک موشن گرافیک دقیقا همان چیزی است که آن‌ها نیاز دارند . اگر آن‌ها داستان انیمیشنی عاطفی درباره نحوه تغییر زندگی مردم خود بخواهند , یک انیمیشن مناسب‌تر خواهد بود .
در هر دو مورد , مشون گرافیک مستقیما با یک طراح گرافیک کار می‌کند یا یکی است . از طرف دیگر , این انیمیشن ساز یا تصویرگر خواهد بود و یا با یکی از آن‌ها کار خواهد کرد . درون یک نهاد خلاق , این نقش‌ها معمولا بسیار مجزا هستند . بخش انیمیشن ساز و کاری را برای نقاشی هنری خواهد داشت در حالی که سازندگان انیمیشن از این نرم‌افزار برای ارایه تصاویری از این تصاویر استفاده خواهند کرد .

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

دوازده − 6 =

بدون دیدگاه