ميهن مگ

سخت افزارهای کامپیوتری مورد نیاز برای طراحی گرافیک در 2019

2 سال پیش

سخت افزارهای کامپیوتری مورد نیاز برای طراحی گرافیک در 2019

اگر تا به حال تصمیم داشتید که از یکی از نرم‌افزار‌های طراحی استفاده کنید، حتما به این موضوع برخورده‌اید که نیاز به قدرت کامپیوتری بیشتری نسبت به نرم‌افزار‌های معمولی‌ای که روی صفحه نمایشتان دارید، است.

در این مقاله، به شما سخت افزار‌های مورد نیاز کامپیوتر برای طراحی گرافیکی که مربوط به سال 2019 می‌شوند را معرفی و پیشنهاد می‌کنیم. برای تمامی نرم‌افزار‌ها، هم پیشنهادات شرکت سازنده و هم نظر خودمان بر اساس چندین سال تجربه در زمینه‌ی طراحی را به شما ارائه خواهیم کرد.

کدام نوع از طراحی؟

“طراحی گرافیکی” طیف وسیعی از کار‎های متفاوت را شامل می‌شود که هر کدام نیاز به ابزار و پیش‌نیاز‌های کامپیوتری خاصی دارند. پیش ازآن که به دنبال تعیین معیار‌های خود باشید، باید ببینید که قصد انجام چه نوع طراحی‌ای را دارید.به عنوان مثال، یک طراح لوگو نسبت به یک سازنده انیمیشن، نیاز به اطلاعات و مهارت و همچنین قدرت کامپیوتری کمتری دارد. بنابراین، این موضوع زمانی که شخصا قصد طراحی داشته باشید اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

آسان‌ترین راه برای دانستن این موضوع این است که بدانید از چه نرم‌افزار یا نرم‌افزار‌هایی می‌خواهید استفاده کنید و خصوصیات و موارد پیشنهادی مورد نیاز آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

نیاز‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری برای طراحی گرافیک

Adobe Photoshop

طبق اعلام سایت Adobe ، پیش‌نیاز‌های این نرم‌افزار به شرح زیر است:

.CPU: پردازنده intel  و یا AMD با قابلیت پشتیبانی 64-bit

پردازنده 2 گیگاهرتز و یا سریع‌تر.

.حافظه: رم با ظرفیت 2 گیگابایت و یا بیشتر (8 گیگابایت پیشنهاد می‌شود)

نظر ما: بر اساس تجربیاتمان، استفاده از فتوشاپ با حافظه 8 گیگابایت کار بسیار بیهوده و خسته‌کننده‌ای است. برای مثال هنگامی که با این نرم‌افزار بر روی لپتاپی با پردازنده i5 و حافظه 8 گیگابایت کار می‌کنیم ، در آن مدت زمان بارگذاری برنامه بسیار زیاد است و با مشکلات زیادی هنگام کار با نرم‌افزار هم رو به رو خواهیم شد. اگر به فکر بهینه بودن عملکرد نرم‌افزار هستید، به سراغ حافظه 16 گیگابایتی بروید و اگر امکانش بود حتی از پردازنده 4 گیگاهرتز هم استفاده کنید. این نرم‌افزار با استفاده از پردازنده i7 فعلی ما بدون مشکل و بسیار روان اجرا می‌شود.

Adobe Illustrator

طبق اعلام سایت Adobe ، پیش‌نیاز‌های این نرم‌افزار به شرح زیر است:

.CPU: پردازنده چند هسته‌ای intel  (Multicore intel) با قابلیت پشتیبانی از 32 و 64 bit و یا پردازنده AMD Athlon 64

.حافظه:  رم با ظرفیت 2 گیگابایت (4 گیگابایت پیشنهاد می‌شود) برای نسخه 32-bit و رم با ظرفیت 4 گیگابایت (16 گیگابایت پیشنهاد می‌شود) برای نسخه 64-bit

نظر ما: به عقیده ما، این سیستم‌ مورد نیاز پیشنهاد شده از طرف شرکت، به نوعی دست کم گرفتن قدرت طراحی گرافیکی این نرم‌افزار است. بر روی لپتاپی که مشخصات آن را پیش‌تر ذکر کردیم، این نرم‌افزار نسبت به فتوشاپ، به قدرت پردازش و کارایی کمتری برای کار کردن نیاز داشت اما می‌توان گفت نتیجه کار با این نرم‌افزار روی آن لپتاپ با حافظه 8 گیگابایت به همان بدی نتیجه کار با فتوشاپ بود. ما برای کاربران نرم‌افزار illustrator هم استفاده از حافظه 16 گیگابایتی و پردازنده 4 گیگاهرتز را پیشنهاد می‌کنیم.

در حال حاضر لپتاپ مقرون به صرفه‌ای که مناسب کار با این نرم‌افزار باشد، DELL inspiron FHD  است.

After Effects

پیش‌نیاز‌های این نرم‌افزار به شرح زیر است:

.CPU: پردازنده چند هسته‌ای intel  (Multicore intel)  64-bit

.حافظه: حداقل 8 گیگابایت (16 گیگابایت پیشنهاد می‌شود)

.GPU: 4GB of GPU VRAM

نظر ما: از آنجایی که کار اصلی این نرم‌افزار ساخت انیمیشن می‌باشد، قاعدتا نیاز به منابع بیشتر و حتی کارت گرافیک قوی ‌تری نیز دارد. حتی فکر استفاده از این نرم‌افزار با لپتاپ ذکر شده را هم نکردیم!!!

در حال حاضر روی سیستمی که در اختیار داریم با 32 گیگابایت حافظه و یک GPU با 8 گیگابایت VRAM درحال استفاده از این نرم‌افزار هستیم که خوب هم نتیجه داده است.

اگر قصد کار کردن در زمینه انیمیشن را دارید، باید به فکر تامین سرمایه برای تهیه سیستمی قوی‌تر باشید.

برای دستیابی به عملکرد بهینه با مناسب‌ترین بودجه، ما ASUS Vivobook pro را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آیا در مورد سخت افزارهای مورد نیاز برای نرم افزاری خاص سوال دارید؟

نام نرم افزار مورد نیاز خود را در زیر برای ما بنویسید تا مطلبی برای آن اختصاص دهیم.

0
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب حدیث حکمت

دیدگاه شما

یک × 4 =

بدون دیدگاه