ميهن مگ

دوربین MP75 کنون برای عرضه در اواخر سال 2019

2 سال پیش

دوربین MP75 کنون برای عرضه در اواخر سال 2019

شرکت کنون در حال کار بر روی دوربین MP75 برای عرضه آن در اواخر سال 2019 می‌باشد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت کنون انتظار دارد در نیمه دوم سال 2019 ، دوربین 75+ MP را به بازار عرضه کند.

این شایعه مهر تاییدی بود بر انتظارات افراد زیادی در زمینه صنعت که معتقد بودند شرکت کنون تولید دوربین‌های mirrorless  را جدی گرفته و تمرکزشان را از ارتقا دوربین‌های DSLR رایج به سمت ساخت نسخه‌های جدیدی از دوربین‌های mirrorless تغییر داده اند.

عرضه دوربین 75MP mirrorlessدر سال آینده احتمالا جایگزینی خواهد بود برای مدل‌های 5DS و 5DS R دوربین‌ها DSLR.

به علاوه‌ی بهره‌ گیری از لنز‌های RF-mount سابق و نسخه c  از APS (APS-C version) که انتظار می‌رود در سال 2019 در این محصولات به کار گرفته شود، شرکت کنون احتمالا در نهایت به سیل عظیم کار در زمینه دوربین‌های mirrorless خواهد پیوست.سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا برای این حرکت و اثر مهم دیر است یا خیر.

قدم بعدی شرکت کنون در ضمینه فناوری mirrorless چیست؟

 

 

آیا شرکت کنون می‌تواند سنسور mirrorless ی بسازد که توان رقابت در این عرصه را داشته باشد؟ آیا درگاه‌های کارت چند گانه‌ (multiple card slot)ای برای کاربران حرفه‌ای تعبیه خواهد کرد؟ آیا قابلیت ثبات تصویر درونی (in-body image stabilization) را اضافه خواهد کرد؟ آیا به نظرات کاربران خود گوش خواهد داد تا دوربینی برای آینده طراحی کند؟ اگر که EOS R و لنز‌های جدید RF-mount نشانه‌های همان چیزی باشد که کنون در اختیار دارد و اگر بتوانند آن را بسازند، عیب و نقص‌هایش را بر طرف کنند و در حقیقت دوربینی در سال 2019 بسازند که انقلابی در این ضمینه به پا کند، همه‌ی ما به شدت هیجان زده خواهیم شد.

نظر من درباره شایعات و شنیده‌ها راجع به دوربین mirrorless  کنون

از نظر من به عنوان کسی که با استفاده از دوربین‌های کنون عکس برداری می‌کنم، مدت زیادی است که از شرکت سونی و دیگر شرکت‌ها که در پنج سال اخیر پیشتاز در فناوری mirrorless بودند، عقب افتاده ایم.

عرضه‌ی 5D Mk IV در دوسال پیش، یاداوری نا‌امید کننده‌ای بود که علی‌رغم سیستم بسیار پیشرفته موجود، کنون در آن زمان یک قدم از سایرین عقب‌تر بود.

ارائه‌ی EOS R برای من به عنوان کاربر دوربین‌های این شرکت بسیار هیجان‌انگیز بود. حال آن که دوربین بسیار بسیار خوبی هم نیست و بسیار با چیزی که قرار است کنون سال آینده منتشر کند فاصله دارد، اما برای کسانی مثل من که محبور به استفاده از DSLR های بسیار بزرگ با 61 نقطه خودکار فوکوس (auto focus point) بودیم مثل انقلابی در این ضمینه بود.

امیدوارم که شرکت کنون ما را با شایعات و خبر‌هایی که درباره دوربین‌ها و پیشنهادات حرفه‌ای که سال آینده ارائه خواهند شد، شنیده ایم نا‌امید نکند.من خودم به شخصه مشتاقم که ببینم دوربین 75 MP در جشن عروسی چطور کار خواهد کرد!

مطالب مرتبط :

1
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب علی مصلحی

دیدگاه شما

بنظر کانن اومد یه مسابقه ایجاد کنه بین این مدل و دوربین سونی sony a7R سری آلفا باید منتظر باشیم کی برنده میشه؟ ولی بنظرم سونی آلفا یه چیز دیگه ست...

5 − 1 =

یک دیدگاه

  • Avatar وحید کوثری نژاد
    2 سال پیش

    بنظر کانن اومد یه مسابقه ایجاد کنه بین این مدل و دوربین سونی sony a7R سری آلفا
    باید منتظر باشیم کی برنده میشه؟ ولی بنظرم سونی آلفا یه چیز دیگه ست…