ميهن مگ

Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 یک لنز ماکرو ماندگار با اعوجاج نزدیک به صفر

Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1:  یک لنز ماکرو ماندگار با اعوجاج نزدیک به صفر

آیریکس، برند لنز اروپایی ، از لنز جدید ماکرو تله فتو ۱۵۰ mm f/2.8 Macro 1:1 برای دوربین های Full-Frame پرده برداری کرده است.

طراحی شده  برای نیکون F،کانن EFو مانت پنتاکس K ؛ لنز جدید به عکاسان اجازه میدهد تا سوژه ها و اشیای کوچک را از فاصله دورتری نسبت به لنزهای ماکرو با فاصله کانونی کوتاهتر بگیرد.فاصله‌ی کانونی ۱۵۰ میلی‌متری این لنز امکان حذف سایه‌ها و اعمال شرایط نوری مختلف را فراهم می‌کند.

Irix  ادعا میکند که لنز جدید  ۱۵۰mm f/2.8 Macro 1:1 اعوجاج نزدیک به صفر دارد.در حالیکه لنز ۱۱ میلی متری با f/4 همین شرکت اعوجاجی مینیمال به اندازه  ۳٫۳۱% دارد و لنز ۱۵۰mm  f/2  تنها ۰٫۱%  اعوجاج  دارد.

۱۱ عدد تیغه ای که درون دهانه ی لنز وجود دارد برای بهتر و زیبا تر شدن بوکه هنگامی که عکاسی در بازترین حالت دیافراگم  قرار دارد است.

یک کلید ضد آب در نقاط کلیدی وجود دارد که به لنز اجازه میدهد در شرایط  نامساعد هوایی مانند برف و باران استفاده شوند.

حلقه فوکوس واید دارای یک شاتر ظریف با دسته لاستیکی است تا تنظیمات دقیق باچرخش ۲۷۰ درجه را انجام دهد. همچنین یک مشخصه ی قفل فوکوس دارد که حلقه را دریک موقعیت خاص قفل میکند.

Irix  ادعا  میکند که لنز  ۱۵۰mm f/2 Macro 1:1 اولین لنزش با یک “پایان سنجاقکی”جدید است. قاب آلومینیومی لنزها به ساختار خارجی ای منتهی میشوند که متشکل از آلیاژهای آلومینیوم- منیزیم و عناصر کامپوزیتی میباشد.این مواد لنز را سبک و سخت کرده و به آن مقاومت مکانیکی و مقاومت در برابر آب وهوا میدهد.

در اینجا چند نمونه عکس که با لنز جدید ۱۵۰ mmf/2.8 Macro 1:1 گرفته شده است میبینید:

۱۲ المان در ۹ گروه، بازتولید با مقیاس ۱:۱، سیستم فوکوس داخلی (با فوکوس ابعاد لنز تغییر نمی‌کند)، پردازنده‌ی داخلی و ماژول AE برای کنترل گشودگی دیافراگم، ثبت داده‌های EXIF، هود با طراحی عمیق و پایه‌ی قابل جدا شدن، از دیگر قابلیت‌های لنز ۱۵۰ میلی‌متری ماکرو آیریکس است.

این لنز را با ماونت نیکون به قیمت ۵۹۵ دلار می‌توانید پیش سفارش دهید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

4 × 1 =

بدون دیدگاه