ميهن مگ

چرا رزومه طراحی گرافیک و نمونه کارهای شما برای استخدام کافی نیست؟

7 ماه پیش

چرا رزومه طراحی گرافیک و نمونه کارهای شما برای استخدام کافی نیست؟

به دست آوردن شغلی مثل طراح گرافیک به راحتی خوردن برشی از یک کیک نیست . چرا اکثر طراحان تنها کار کردن را انتخاب می کنند یا حتی بعد از چند سال  آژانس طراحی خودشان را در این صنعت باز می کنند . چه چیزی پیدا کردن کار را سخت می کند ؟

حتی اگر رزومه و نمونه کارهای شما عالی باشد ، زمانی که شما برای کار طراحی گرافیک درخواست می دهید ، قطعا از شما خواسته می شود یک نمونه کار به صورت آزمایشی انجام دهید . چطور می توانید این کار آزمایشی را انجام دهید یا روند مصاحبه را به خوبی طی کنید ؟ برخی فاکتورها و عوامل هستند که در لحظه می توانند موقعیت شغلی شما را به خاک بنشانند یا شما را در چرخه ای پرتاب کنند که در آن احساس حماقت می کنید .

هدف تست آزمایشی

هدف اصلی تست طراحی برای شرکت این است که با مهارت‌هایتان آشنا شود :

  • آشنایی و تسلط به سیستم ها .
  • چه اندازه زمان می برد تا شما چیز ارزشمندی خلق کنید.
  • طراحی شما در شرایط تحت فشار چگونه خواهد بود؟

گاهی اوقات کارفرمایان وظیفه ای برای انجام  در منزل به شما می‌سپارند ، در حالی که به دیگران وظایفی در دفتر سپرده‌اند. در واقع یک امرعادیست که برخی وظایف کاملا غیر ضروری هستند ، اما چطور متوجه زمان دقیق این موضوع می شوید ؟ زمانی که یک شرکت از شما درخواست می‌کند وظایفی در خانه انجام دهید آن هم  قبل از اینکه حتی مصاحبه حضوری انجام داده باشید ، این باید یک پرچم قرمز بزرگ باشد :

  •  آنها واقعا نمی دانند چه چیزی از طراح انتظار دارند .
  • آنها یک طراح ارزان نیاز دارند و زیرکانه رفتار می‌کنند تا کار را در خانه مجانی انجام دهید.
  • آنها واقعا به نمونه کارهای شما نگاه نکرده‌اند ویا نمونه کار شما را به اندازه کافی خوب نمی بینند .

اگر تست آزمایشی‌ای که قرار است بگیرند  بعد از مصاحبه حضوری باشد ، وقتی این تست را به یک طراح ورودی داده‌اند معقولانه‌تر به نظر می‌رسد. یک طراح قدیمی می‌تواند تغییرات بالقوه ای ایجاد کند ، اما ممکن نیست دوباره بتوانند از سیستم های جدید استفاده کنند . یک طراح با تجربه و خلاق ممکن است به راحتی در یک کار آزمایشی شکست بخورد اگربرای مثال شرکت از سیستم عامل   os  استفاده کند.

چه زمانی کار آزمایشی را قبول کنید؟

به نظرتان باید کارهای آزمایشی را قبول کنید؟بستگی دارد.

برای مثال ، فرض کنیم شما در شرکتی که حقیقتا آن را تحسین می کنید برای جایگاه طراح درخواست داده اید و واقعا تمایل دارید آنجا کار کنید . قبل از اینکه مصاحبه حضوری انجام داده باشید یک کار آزمایشی برای شما ارسال می کنند ، آن کار را انجام می دهید ؟ البته !

آنها پیش از این رزومه شما را بررسی کرده اند ، شما قبلا مکالماتی داشته اید . خوشبختانه این کار آزمایشی می تواند نشان دهد شما چطور می توانید به کارهای سیستمی ، سبک مارک و … رسیدگی کنید . اگر شما آن کار را می خواهید ، پس نمونه کار آزمایشی درخواستی آنها را بدون ثانیه ای فکر کردن انجام می دهید.

اما اگر شما به شرکتی که هیچ شناختی از آن ندارید درخواست کار می دهید و آنها نمونه کار آزمایشی ای برای انجام در منزل برای شما ارسال می کنند حتی بدون دیداری حضوری با شما ، به چیزی شبیه این‌ها برخورد می‌کنید : ” صفحه اصلی سایت ما را ، بروشور ، آرم شرکت و … را بازسازی کنید ”

آیا شما این کار را انجام می دهید ؟ بدون این‌که خوب به آن فکر کنید ، هرگز. آیا زمان خود را صرف انجام این تست کاری می کنید ؟ اگر شما یک طراح جوان باشید و نتوانید برای مصاحبه به هر جایی بروید ، پس ممکن است انتخاب دیگری نداشته باشید .

آیا کارفرمایان همیشه از شما کار آزمایشی درخواست می کنند؟

بله ، کار آزمایشی مثل یک سلاح تاثیر گذار در نیروی کار طراحی محسوب می شود . نه فقط برای طراحان گرافیک . بلکه طراحان UX (صفحات وب) و حتی طراح محصولات در طول روند مصاحبه موظفند کار آزمایشی انجام دهند . طراحان کارکشته گاهی اوقات نیازی به ارائه کار آزمایشی ندارند زیرا در حال حاضر کار آنها شناخته شده است .

چه چیزی تفاوت بین کار افراد را مشخص می کند ؟ برخی کارفرمایان این درخواست را دارند زیرا آنها به معنای واقعی کلمه چیزی که نشان دهنده کار شما باشد در رزومه کاری شما نمی‌بینند . در موارد دیگر ، آنها باور ندارند  شما به خوبی چیزی که در رزومه و نمونه‌کارهایتان به نمایش گذاشته اید باشید . تفاوت اصلی در این است که یک شرکت بخش طراحی ایجاد کرده یا نه . اگر ایجاد نکرده اند ، کار آزمایشی هر چیزی می‌تواند باشد ، بدون هدفی واقعی . اگر آنها بخش طراحی دارند ممکن است به دنبال یک توانایی خاص و یا دانشی برای سیستم های جدید باشند .

آیا می‌توان از قبل برای کار آزمایشی آماده شد ؟ واقعا نه ، چون نمی دانید چه چیزهایی ممکن است از شما خواسته شود . تنها کاری که می‌توان کرد این است که ، خودتان را از لحاظ ذهنی برای هر چیزی که احتمال می دهید به عهده‌تان بگذارن آماده کنید .

در هر صورت ، همیشه سطح کار خود را بهبود بخشید.

حتی اگر احتمال بدهید یک کار آزمایشی به شما داده خواهد شد ، هرگز نباید اهمیت نمونه کارهای خود را نادیده بگیرید . همیشه یک پروژه جدید اضافه می شود ، مهم نیست آنها پرداختی هستند یا شخصی . کارتان را بر اساس موضوع سازماندهی کنید ، به این ترتیب شما می توانید رزومه ای سازگار با هر مشتری داشته باشید . اگر شما یک کار آزمایشی برای یک شرکت پیش رو دارید ، آن کار را برای رزومه خود هم استفاده کنید

 

مربوط به شما

آیا تا به حال کار آزمایشی داشته اید که بخشی از روند مصاحبه شما باشد ؟ راجع به تجربیاتتان در قسمت نظرات با ما صحبت کنید .

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سه × سه =

بدون دیدگاه