ميهن مگ

معرفی ویژگی ها و ابزار جدید Illustrator 2019

1 سال پیش

معرفی ویژگی ها و ابزار جدید Illustrator 2019

نسخه جدید ادوبی ایلاستریتور امسال پر از ابداعات رنگارنگی‌ست که دوست داریم آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

چه آماتور چه حرفه‌ای ، ویژگی‌های هیجان‌انگیزی در نسخه‌ی جدید ایلاستریتور خواهید یافت. بسیاری از این ویژگی‌ها توسط Adobe Sesei طراحی شده‌اند.

Freeform Gradient

یک گرادینت طبیعی و واقعی خلق می‌کند.

ادوبی اخیرا یک نوع جدید گرادینت امسال به نمایش گذاشت که به شما اجازه می داد گرادینت‌هایی با رنگ‌های با شکوه و ترکیب‌ رنگ طبیعی بسازید که قبلا هرگز نمی‌توانستید. علاوه بر گرادینت‌های خطی و گرد گرادینت جدید Freeform به شما اجازه می‌دهد سوژه‌ی خود را طوری رنگ کنید که طبیعی و واقعی به نظر برسد . با گرادینت Freeform تنها کاری که باید بکنید این است که نقطه‌هایی روی سوژه‌ی خود قرار دهید. این نقطه‌های رنگی با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا یک ترکیب رنگی‌ غنی و پیچیده‌ای بسازند که قبلا ممکن نبود. علاوه بر آن تجربه‌ی کاربری آن بسیار ساده و برای استفاده آسان است.

Global Edit (ویرایش جمعی)

ویرایش‌های فوری در تمام آرت‌بوردهای خود انجام دهید.

اگر طرح‌های مشابهی در آرت‌بوردهای خود میان پروژه‌ها دارید (مانند لوگوها یا آیکون‌ها ) می‌توانید به راحتی رنگ‌ها را عوض کنید ، اشکال را ویرایش کنید و طرح خود را در چند مرحله‌ کم بچرخانید. ویژگی Global Edit به شما اجازه می دهد که طرح های مشابه را میان آرت بوردها انتخاب ، پیدا و ویرایش کنید.درست برعکس ویژگی‌هایی چون Symbol  و Select Similar ، Global Edit بسیار تطبیق پذیر و متنوع است.

شما انعطاف بیشتری برای ایجاد تغییرات مورد نظر خواهید داشت و نیاز به هیچ‌گونه نصبی نیست.

نوار ابزار سفارشی

محیط کار خود را آنگونه که می‌خواهید سازماندهی کنید.

هرچه که نیاز دارید بسازید ، ایلاستریتور ابزار آن را برای شما دارد . بیش از ۸۰ نوع …

و حالا به شما راهی جدید نشان می‌دهیم تا تمامی ابزارهای مورد استفاده خود را سازماندهی و سفارشی کنید. با این به روزرسانی ، ادوبی تمام ابزارها را در گروه‌هایی سازماندهی می‌کند تا در یک نگاه اجمالی بتوانید بفهمید چه ابزارهایی هستند و چه کارهایی انجام می‌دهند. اگر مجموعه ابزار خاصی دارید که از آن‌ها بیشتر از همه استفاده می‌کنید حالا با کشیدن و رها کردن منوی نوار ابزار سفارشی خود را بسازید. حالا محیط کاری ایلاستریتور شما متناسب با سبک کار شماست.

ادغام فونت ادوبی

دسترسی به بیش از ۱۴۰۰۰ فونت برای پروژه‌های شما

در این نسخه شما می‌توانید به دنبال تجربه‌ی بسیار پیشرفته و بهبو یافته‌ی کاوش و پیدا کردن فونت مناسب در ایلاستریتور باشید.با ادغام مستقیم فونت‌های ادوبی می‌توانید به بیش از ۱۴۰۰۰ فونت که با اشتراک ادوبی کلاود شما ، به داخل Illustrator CC  وارد می‌شوند دسترسی داشته باشید.

می‌توانید پیش نمایش فونت‌ها را بدون انتخاب آن‌ها، روی طرحتان ببینید و اگر آنچه پیدا کردید را دوست داشتید با یک کلیک می‌توانید مجوز فونت را فعال کنید  که در اشتراک ادوبی کلاود همگی آنها رایگان هستند.

و همچنین پیشرفت‌های بیشتر

علاوه بر ویژگی‌های جدید Illustrator CC  به بهبود تجربه‌ای که شما می‌دانید و دوستش دارید ادامه می‌دهد.

رابط قابل تغییر

ایلاستریتور در حال حاضر وضوح صفحه را مشخص می‌کند و بر اساس آن صفحه نمایش را تنظیم می‌کند. این به آن معناست که یک مقیاس بهینه پیش‌فرض رابط بر اساس رزولوشن صفحه نمایش وجود دارد .

با این حال ادوبی توانایی تنظیم مقیاس فضای کاری طراحی خود را اضاف کرده است.

نمایش اندازه واقعی

Iluustrator CC در حال حاضر با استفاده از رزولوشن صفحه نمایشگر برای رندر آثار هنری در اندازه واقعی با زوم ۱۰۰ درصد به طور خودکار میزان زوم را تطبیق می‌دهد.پس یک کارت ویزیت که با زوم ۱۰۰ درصد در هر صفحه نمایشی رندر شده، همان ابعادی را خواهد داشت که در چاپ باید داشته باشد.

پشتیبانی از GPU خارجی

ایلاستریتور می‌تواند از پردازشگرهای گرافیک خارجی ( GPU ) در رایانه‌های مکینتاش با Thunderbolt 3 از macOS 10.13.14 و بالاتر استفاده کند.

Trim View

این روش پیش‌نمایش جدید ، آثار هنری را مانند نسخه‌ی چاپی ، تمام سوزه‌های غیر چاپی موجود در آرت‌بورد ( مانند گریدها، راهنماها و …) را حذف می‌کند.تمام کارهای خارج از آرت‌بورد در این حالت نمایش مخفی هستند. این روش جدید به شما راه خوبی برای پیش‌نمایش طرح نهایی‌تان ارائه می‌دهد.

حالت ارائه (Presentation Mode)

حالا می‌توانید از یک فایل ایلاستریتور برای نمایش کار خود استفاده کنید. در این حالت هر آرت‌برد به یک اسلاید تبدیل می‌شود . منوی برنامه ، پنل‌ها ، راهنماها ، گوشه‌های قاب مخفی هستند پس مخاطب شما می‌تواند روی طرح شما تمرکز کند بدون اینکه حواسش توسط محیط برنامه پرت شود.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

20 − 1 =

بدون دیدگاه