ميهن مگ

چگونه وقتی شغل تمام وقت داریم یا دانشجو هستیم برای طراحی گرافیک زمان پیدا کنیم؟

1 سال پیش

چگونه وقتی شغل تمام وقت داریم یا دانشجو هستیم برای طراحی گرافیک زمان پیدا کنیم؟

قسمت اول

هر فرد یک سرگرمی یا حداقل یک چیزی دارد که وقتی روی آن کار می‌کند لذت می‌برد . این یک اصل رایج است که اگر کاری که دوست دارید را انجام دهید ، هرگز در زندگی خود کار نکرده‌اید.

چیزی که خیلی رایج نیست این است که چگونه از کار کردن به انجام دادن کار مورد علاقه منتقل شویم.

برای بسیاری از افراد مستقیما به کار مورد علاقه پرداختن همیشه یک گزینه نیست.

شما ممکن است تعهدات مالی داشته باشید که نیاز باشد به شغلی بپردازید که آن را دوست ندارید ، فقط برای اینکه قبوض را بپردازید.یا ممکن است دانشجوی تمام وقت باشید با مقدار محدودی زمان برای کار روی پروژه‌هایی که مستقیما به دانشگاه مربوط نیستند.

می‌خواهیم نکاتی به شما آموزش دهیم که قبلا جواب داده‌اند . این نکات برای طراحان گرافیک در نظر گرفته شده است اما می‌توانید برای مشاغل دیگر هم از آن‌ها استفاده کنید.

برنامه خود را تجزیه و تحلیل کنید

اولین قدم من برای انتقال از یک کار کم درآمد به طراحی گرافیک ، نگاه کردن به برنامه‌ام بود تا بدانم بیشترین زمان من کجاها صرف می‌شد. طی این زمان در زندگی من ، من تمام وقت در دانشگاه حضور داشتم و در هفته ۳۰ ساعت کار می‌کردم . بسیار مشغول بودم و واقعا غرق مشغولیات خود شده بودم. اما من مصمم بودم بفهمم در چه زمانی می‌توانم به طور فشرده روی مهارت‌های طراحی گرافیکم کار کنم.

در ابتدا هیچ زمان خالی‌ای پیدا نکردم . درست در وسط ترم بود و تا چند ماه بعد هیچ استراحت و زمان خالی‌ای نداشتم.

بعد از چند ساعت فشار آوردن به مغزم سعی کردم برنامه بریزم و یک راه حل یدا کردم.اینکه هر شب ۱۵ دقیقه قبل از خواب وقتم را صرف تماشای فیلم‌های آموزش طراحی گرافیک کنم .همچنان بسیار خسته بودم اما احساس می‌کردم می‌توانم به ۱۵ دقیقه متعهد بمانم.

تصمیم گرفتم فیلم‌های آموزشی را قبل از خواب ببینم زیرا یکی از پروفسورهای دانشگاهم به من گفته بود که انسان می‌تواند مطالب را حین خواب آموزش دیده و پردازش کند.

من متوجه شدم می‌توانم حداقل چند نوع اطلاعات سریع را انتخاب کنم تا به من کمک کند با طراحی گرافیک هنگامی که برای خواب آماده می‌شوم بیشتر آشنا شوم. این تعهد کوچکی بود ولی بسیار موثر بود و مرا به خیلی جاها رساند . من به خودم قول دادم که حداقل ۱۵ دقیقه قبل از خواب برایش وقت بگذارم اما همچنان خیلی بیشتر از ۱۵ دقیقه وقت گذاشتم . شب‌هایی بود که انقدر هیجان‌زده می‌شدم که لپ‌تاپم را بیرون آورده و روی بعضی چیزهای کوچکی که یاد گرفته بودم کار می‌کردم.

هنگامی که امتحان‌های پایان ترمم را دادم چند مهارت جدید یاد گرفته بودم. من همچنان برای زمان‌های خالی در زمستانم در کلاس‌ها ثبت نام می‌کردم و از تعطیلات سال نو استفاده کردم تا روی طراحی گرافیک تمرکز کنم .

من یک وبسایت ساده تهیه کردم تا نمونه کارها و پروژه‌هایم را در آن نمایش و تا آنجا که می‌توانم به فراگیری طراحی گرافیک ادامه دهم.

قسمت بعدی کار کردن روی برنامه‌هایم پس از پایان ترم بهار آغاز شد . ان قدری روی طراحی گرافیک کار کرده بودم که بتوانم پروژه‌هایی قبول کنم که به ازای آن‌ها پول دریافت کنم . من تعدادی سازمان‌های محلی پیدا کردم که برای رویدادهای خود به طراحی گرافیک نیاز داشتند . من یک کپی از نمونه‌کارهایم را برایشان ارسال کردم و از آنها خواستم برای کارهای گرافیکی‌شان با من تماس بگیرند . تعداد کمی از سازمان‌ها پیشنهاد مرا پذیرفتند و به من اولین شغل‌های با درآمدم را پیشنهاد کردند.

من به جای ۳۰ ساعت کار کردن در مغازه خاروبار فروشی ، آن را به ۲۰ ساعت کار تقلیل دادم و ۱۰ ساعت دیگر را روی طراحی گرافیک کار می‌کردم.

۱۰ ساعت کار در هفته باعث بهبود  مهارت‌های من شد آن هم در حالی که از آن کسب درآمد می‌کردم.

فروشگاهی که من در آن کار می‌کردم به من حداقل دستمزد را پرداخت می‌کرد ، با کوتاه کردن زمان کاریم در آنجا در واقع پول بیشتری به دست آوردم . من قیمت‌هایم را مناسب نگه داشتم و در جهت ایجاد در روابط با مشتریانم تلاش کردم. در حالی که بسیاری از اولین پروژه‌های من یک پروژه واحد بودند ، بسیاری از مشتریان من در طول چند سال گذشته ارتباطشان را با من ادامه دادند.

در قسمت بعدی ، در مورد چگونگی ایجاد یک برنامه‌ی قابل اجرا برای به دست آوردن زمان بیشتری برای طراحی گرافیک در برنامه شلوغ خود بحث خواهیم کرد.

مطالب مرتبط : ۲۱ تکنیک مدیریت زمان برای بهره وری بیشتر

1 (20%) 1 vote
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

20 − 1 =

بدون دیدگاه